Yazılı Chat ile Sesli Chat Arasında ki Fark

Sesli Chat 0 24 May Paz 20:13 45 Görüntüleme

Değerli kullanıcılarımız chat sisteminin başlangıcı yazılı chat sistemleri ile olmuştur. Hala bir çok sosyal paylaşım sitesi yazılı chat sistemini kullanmaktadır. Yazılı sistemi kullanan Facebook gibi sosyal paylaşım siteleri kameralı sistemi de dahil ederek hem yazılı hem görüntülü görüşme imkanı sunmaktadır.

Sesli Chat sitelerinin farkı ise hem yazılı hem sesli hemde görüntülü konuşma olanağı sağlamasıdır. Her ne kadar sosyal paylaşım siteleri artış gösterse de sesli siteler popülerliğini korumaya devam etmektedir. Sesli Siteler şuan da tek dezavantajı activex denetimi ile giriş sağlanıyor olmasıdır. Çünkü Google Chrome tarayıcısı activex denetimi yüklenmesini onaylamadığından o tarayıcı ile giriş yapılamamaktadır. İnternet Explorer tarayıcısı ağır çalıştığından çoğu kullanıcılarımız sisteme giriş yapamamaktadır. O yüzden sesli chat severlere hatırlatma amacıyla bir tavsiyede bulunalım. Mozilla firefox ve Opera gibi tarayıcılardan da sesli chat sitelerine giriş yapabilirsiniz. Yazılı chat sistemi ile kameralı chat sistemini ayıran diğer bir özellik ise sesli sistemde dilediğiniz kadar kullanıcılar ile aynı anda sohbet edebiliyorsunuz. Yazılı Sohbet sisteminde bu ortamı sesli sohbet ortamında ki kadar rahat sağlayamıyorsunuz. Kısacası Sesli Chat daima kalıcı dostluklar sağlamıştır. Yazılı chat sistemi ise anlık eğlence amaçlı fake arkadaşlıklar sağlamıştır.

Sesli Chat sistemimize giriş yapabilir ailemizin bir ferdide siz olabilirsiniz. Sesli Sohbet Tıkla butonuna tıklayarak sohbete giriş yapabilirsiniz. Keyifli vakitler geçirmeniz dileği ile iyi sohbetler.