Web Sitesi Nasıl Olmalıdır

İyi bir internet sitesi için aşağıdaki şartların sağlanması gerekmektedir.

Her şeyden önce Web sitesinin grafik kullanıcı arayüzü, kullanılan renkler, menü ve erişim yapısı, uygulama ile altyapısı kullanıcı dostu olarak oluşturulmalıdır.

Özgün internet dizaynı
Web dizaynı özgün ve size özgü olması gereklidir. Her koşulda hedefimiz müşterimizin kendi sektöründe internet sitesi klasmanında en üste yerleştirmek ve yüzlerce kez yapılmış dizaynlardan uzaklaştırmaktır. İnternet milyonlarca internet sitesinin olduğu bir platform. Web dizaynda özgünlüğü hem dizayn, hemde içerik özgünlüğü olarak sunmalısınız. Bugün internetin önde gelen sitelerinin tamamını incelediğinizde özgünlükten katiyen ödün vermediklerinin görürsünüz. Arama motorlarında üst sıralarda yer almak içinde özgün metinler yayınlamalısınız. . Sesli Chat

İçerik
Web siteniz bir nevi müşteri temsilcinizdir. Müşterilerinizle internet üzerinden ne kadar iyi kontak kurabilirseniz, itibarınız ve bundan dolayı satışlarınız o kadar artar. Potansiyel müşterileriniz ile net, güvenilir ve kendilerini özel hissedecekleri bir dille konuşmanızın yolu, iyi hazırlanmış bir içerikten geçmektedir. Müşteriniz internet sitenizde dolaşırken, çalışmayan sayfalar, hatalı metinler, kötü dizayn ve anlaşılmayan bir kurguyla karşılaşırsa sizin ile ilgili ilk izlenimi pek de iyi olmayacaktır.

Web sayfalarında kullanılan lüzumsuz başlık ve firmayı tam anlamıyla anlatmayan içerik ve görseller internet dizaynının başarısız olmasına neden olur. Web sitesinin etkin olması ve sitedeki içeriğin doğru olarak ifade edilmesinde ilk önce belirleme ve planların ortaya konulması gerekir

Erişebilirlik
Delta internet sistem bütün sitelerinde xhtml(Geliştirilebilir Büyütülmüş Metin İşaretleme Dili ) internet standartlarını uygulamaktadır. Web standartları, ziyaretçilerin internet sayfasını her bilgisayar ve tarayıcıda(ie8, firefox, opera, vb..) açabilmesini, içerisinde dolaşabilmesini sağlamakla beraber dizaynın her yerde aynı görünmesini sağlamaktadır.

Web sitesi yapılırken hiçbir şey bilmeyen bir insan baz alınarak yapılmalıdır. Siteye giren herhangi biri basitçe aradığı şeylere ulaşabilmelidir. Menüleri ve navigasyonu buna göre yapılmalıdır.

Hızlı yüklenme
Yapılan internet dizaynının hızlı yüklenmesi bunun yanı sıra onun iyi bir biçimde kodlandığınız gösterir. Genel olarak css ve internet 2.0 standartlarında hazırlanmış bir site tablolarla yapılmış bir siteden daha hızlı yüklenmektedir. Hız konusu ile ilgili en önemli nedenlerden biride internet serverinin güçlü bir sunucu olması ve yüksek bant genişliğine sahip olmasıdır. Esas olan, kullanıcıya ürün ve hizmeti en kısa yolla ulaştırmaktır. Bu nedenle sitenin hızını düşürecek abartılı animasyonlar, bekleme süreçleri, video ve ses objeleri, kullanımı zor menüler tercih edilmemelidir.

Arama motoru optimizasyonu
Arama motorlarının mantığını bilmek ve bu mantığa göre internet sayfası tasarlamak günümüzde en önemli ölçütlerden biridir. Profesyonel bir internet sitesinde bulunan her sayfa arama motorları tarafından indexlenebilir yapıda oluşturulmalıdır.

Share this post on: