169Kişi Sohbet Ediyor

Hemen Sohbete Başlayın

Sesli Sohbet

Sesli ve görüntülü sohbet sitemize öncelikle hoş geldiniz. HitSesliChat.Com sitemizde sesli sohbet yapabilirsiniz. Yeni arkadaşlık ortamlarının kurulduğu en nezih kaliteli ve kendine özgün seviyeli kuralların olduğu aile sohbet sitesindesiniz. Dilerseniz sesli sohbet ve gelişimi hakkında siz değerli misafir ve üyelerimize kısa bir şekilde açıklamalar da bulunmak istiyorum. Ülkemiz ilk defa sesli sohbet siteleri ile 2000 senesinde tanışmıştır. 2000′li yıllarda site sayıları çok azdı. Tabiki bunun yanında o yıllarda internet kullanımı da azdı. Gelişen teknoloji ve internetin hayatımızın adeta bir parçası olmasıyla beraber arkadaşlık hizmeti veren siteler de kat kat arttı. Günümüzde binlerce arkadaşlık sitesinin olduğu bilinmektedir.

Sesli sohbet siteleri arasında, son yıllarda seviyesiz bir şekilde oda açan siteler ön plana çıkmaktadır. Kullanıcıları tutmak amaçlı, maddi gelir sağlamak amaçlı açılan bu siteler bir süre sonra kapanmaktadır. Dünya genelinde en fazla sesli sohbet sitesi ülkemizde bulunmaktadır. Sesli sitelerin nasıl bu kadar çabuk ve kolay bir şekilde açıldığını ve kısa bir zaman sonra kapatıldığını araştırırsak karşımıza ilginç sonuçlar çıkabilir. Örneğin; site açmak ülkemizde çok kolay olmaktadır. Sesli sohbet sitelerinin masraflar ne yazık ki çok ağırdır. Bütçesi ve belirli bir maddi düzeyi, geliri olmayan siteler bu masrafları karşılayamamakla beraber, kısa bir zaman sonra tarihin tozlu yapraklarına gömülmektedirler. Ben şahsen site açmayı düşünsem kesinlikle sesli site açmayı düşünmezdim. Rekabet ortamı hat safaya yükselmekle beraber, sitelere düşen user sayısı site sayısının çokluğu ile doğru orantılı olarak azalmaya başlamıştır. Özellikle TikTok gibi sistemlerin çıkması ile birlikte ne yazık ki kullanıcı yoğunlu belirli düzeylerde olan siteler bir elin parmağını geçmeyecek şekilde azalmıştır ve azalmaya da devam edecektir.

Son olarak, sesli sohbet sitelerinin sonunu ben açıksacı fazla iyi görmüyorum. Gelecek 1 sene içerisinde belirli kalitede ilermeye çalışan, seviyeli muhabbet kurallarını ön planda tutan sitelerin ayakta kalacağına inanıyorum. Aslında işin doğrusuda öyle olmalıdır. Senelerden beri maddi ve manevi olarak emek veren sitelerin sesli siteler arasında önemli bir payı olmalıdır. Bir siteyi açmak yukarıda belirttiğim gibi çok kolay olmaktadır. ama, siteyi ayakta tutmak, gerekli işlemleri yapabilmek, doğru yerde ve zamanda doğru hamleler ile müdahele etmek çok önemlidir. Yeni açılan sitelere Google’nin gelişen algoritması bana biraz umut vermeye başladı. Google özellikle sesli sohbet aramalarında yeni sitelere görüldüğü gibi kıyak geçmektedir. Çok yakın bir zamanda takip edecek olursak yeni açılan ve bir anda ilk sıralara gelen siteler geri sayfalara atılmaktan öteye gidemeyeceklerdir. Bütün sesli siteleri incelediğim zaman, ne yazık ki işini iyi bir şekilde yapan sitesini düzenli bir şekilde güncel tutan, hiç bir şekilde çalıntı ve kopya içerik yayınlamayan siteler neredeyse yok denecek kadar azdır.

Yazar : WebSeoDizayn
21 May 2020
557 Görüntüleme

Tags:


Gönder
sesli chat sesli sohbet seslichat