165Kişi Sohbet Ediyor

Hemen Sohbete Başlayın

Sesli Chat Sanal Dünyanın En Hızlı İletişimi

Çağımızın en yaygın sosyalleşme durumlarından birisi de şüphesiz ki internet oyunları, birçok kullanıcının aynı sürücüden oyuna bağlanması ile sağlanan bir ağ çeşididir.
Genç yaşta insanların yaşıtları birlikte oyun oynama isteğinden doğan aynı ağa bağlanıp, aynı oyunu oynama durumu şu sıralar çokça ilgi görmektedir. Belirlenen oyuna girişte bir takım kuruluyor ve aynı anda oyuna bağlanılıyor, sonrasında oyunun içerisinde ki görev dağılımı kulaklıkla ve mikrofon sayesinde diğer oyunculara iletiliyor. Oyunda bir mesaj bölümü bulunmasına rağmen kişiler haklı olarak oyun esnasın da SesliChat dediğimiz konuşmadan yararlanıyor.

Bu Chat tarzın da konuşmalar anında iletildiği için ve konferans imkânı olduğu için de sunucular bir yandan oyun oynarken diğer yandan da bir sonraki hamleyi arkadaşlarına aktarabiliyorlar. Bir oyun için ne kadar önemli diye düşünülüyor olabilir fakat internet oyunlarına yüksek oranda bağımlılık duyan insanlar açısından bu durum elbette ki böyle seyretmemektedir. Sesli Chat sadece bu alanda kullanılmıyor tabii ki, bir takım ülkeler de artık iş görüşmeleri, proje sunuları ve ders anlatımları da bu yol ile gerçekleştiriliyor. Şöyle ki bir yerde tatildesiniz ve hemen iş yerinize bağlanmanız gerekti ve kıyafetleriniz haliyle çok da müsait değil, tam da bu sırada devreye giren Sesli Chat tüm aktarmak istediklerinizi karşı tarafa aktarmaktadır. Yani bu Chat kanalını kullanmak için görüntünüzün paylaşılmasına gerek kalmamaktadır. En çok tercih edilen konuşma yöntemlerinden biri olmasının sebebi de sanıyoruz ki bu ayrıcalığı.

Sanal olarak kullanılıyor olsa da insanlara sesinizin iletildiği için güven uyandırmaktadır. İster oyun oynarken, ister sizden uzakta olan bir arkadaşınızla sohbet ederken, isterseniz de iş yerinizle acil bağlantı kurmanız gerektiğinde güvenle başvurabileceğiniz bir konuşma aracıdır.

Yazar :
11 Eyl 2020
185 Görüntüleme


Gönder
sesli chat sesli sohbet seslichat