170Kişi Sohbet Ediyor

Hemen Sohbete Başlayın

Karadeniz Sohbet Odaları

Trabzon ve çevresinden katılan kullanıcılarımız ve görevlilerimiz için açtıgımız karadeniz odaları gün geçtikce artmaktadır.Karadeniz türküleri,karadeniz sohbeti ve laz arkadaşlarımızın paylaşımlarıyla karadeniz odalarında eglenmemek elde degil.Sitemizdeki karadeniz odalarının sahipleride laz arkadaşlarımızdan oluşmaktadır.Karadeniz bölgemiz hakkında biraz cografi bilgi vermek istiyoruz.Karadeniz bölgesi Sakarya Ovasının doğusundan Gürcistan sınırına kadar uzanır.
Büyüklük bakımından bölgelerimiz arasında 3. sırada yer alır. Doğu-batı genişliği en fazla olan bölgemizdir. Bu sebeple doğusu ile batısı arasında yerel saat farkı en fazla olan bölgemizdir.
Bölgenin yeryüzü şekillerini III.jeolojik devirde Alp kıvrımları sonucu oluşan doğu- batı yönündeki Kuzey Anadolu Dağları ile bu dağlar arasındaki oluklar oluşturmaktadır.
Batıda üç kuşak halinde uzanan bu dağlar kuzeyden güneye doğru; Küre, Bolu-Ilgaz ve Köroğlu dağları şeklindedir. Ortada Canik Dağları ve Doğuda ise iki kuşak halindedir. Bunlar; kuzeyde Giresun-Rize Dağları, güneyde ise Mescit, Kop ve Çimen dağları şeklindedir.
Karadeniz boyunca uzanan dağların yükseltileri batıda 2000 m civarında olup, Orta Karadenizde 1000 mye kadar inmekte, doğuda ise yükselti 4000 m'ye çıkmaktadır (en yüksek yer Rize’de Kaçkar dağıdır).
Bölgede Karadeniz iklim şartları etkilidir. Her mevsim yağışlıdır. Yıllık sıcaklık farkı azdır. Yazları serin, kışları ılıktır.Horon ve Kolbastı oyunları da bu bölgemizin özgü oyunları..Ayrıca karadenizin en meşhur ürünleri:Fındık,hamsi,çay dır.bölgenin büyük cogunlugu gecimini çaydan elde eder.

Sitemizde 3 tane Karadeniz Bölgemize ait sesli sohbet  odaları bulunmaktadır.

1-Karadeniz odası:Sitemizin ilk bu bölgeye ait odası olup yaklaşık 2 senedir kesintisiz siz kullanıcılarımıza sesli sohbet imkanı saglamaktadır.Karadeniz odamızın sahibi Only_me olup görevlileride karadeniz bölgesindeki kullanıcılarımızdan oluşmaktadır.
TRABZON ODASI : Oda Sahibi HitSesliChat'tir.. Görevlilerimiz Almanya'da yaşamasına ragmen içindeki ülke ve memleket sevgiisini trabzon odamızda sizlerle paylaşmaktadır.Trabzon odası sitemizin en kalabalık karadeniz odası olup sohbet,gırgır,eglence hic eksik olmayan bir odamızdır.

2 Odamızda da birbirinden güzel eğlenceler yapılıp yöremize özgü müzikler dinlenmektedir.
Sizlerde bu eğlenceye ortak olmak istiyorsanız sitemize girip odalarımızdan birine gelmeniz yeterli.
Sitemizde sizinde kendinize ait odanız yada türkü odalarımızdan herhangi birinde göreviniz olsun istiyorsanız başvuru odalarımızdan bilgi alabilir,HitSesliChat farkını bizimle yaşayabilirsiniz

Yazar : WebSeoDizayn
21 Ağu 2020
76 Görüntüleme


Gönder
sesli chat sesli sohbet seslichat