123Kişi Şuanda Sohbet Ediyor

Hemen Sohbete Başlayın

Chat Nedir, Sesli Chat Nedir, SesliChat Ne Demek?

Sesli Chat

Chat Nedir, Ne Demek?

Chat sözcüğünün Türkçe bir sözlükte geçtiğini sanmıyorum ancak genel olarak internet üzerinden diğer insanlarla konuşmak olarak açıklayabiliriz.
İnternet üzerinden chat yapmanız için ilk olarak icq ya da mirc gibi bir uygulamaya ihtiyacınız olacaktır. Bu uygulamaları uygulamalar bölümümüzden bulabilirsiniz.
Bu uygulamaların bizi ilgilendiren kısmı bence mirc zira bu sayfaya geldiyseniz muhtemelen Eskikent kanalına uğramışsınızdır.
Mirc internet üzerindeki belli sunucu’lara bağlantı kurarak internet üzerinden diğer insanlarla genel ya da özel olarak chat yapmak için kullanılan bir uygulamadır. Bu programın nasıl çalıştığını anlatmayacağım zira aranızda bilmeyen olduğunu sanmıyorum şayet warsa bize eskikent kanalından erişebilirler.
İrc’de size yardımcı olacak üç tane bilgisayar wardır. Bunlara Nickserv , Chanserv ve Memoserv denilmektedir.
NICKSERV :
Kendileri nicklerden sorumlu bilgisayarımız olup nickler ile ilgili birçok problemu çözüme ulaştırmakle görevlidir.
EN ÖNEMLİ NICKSERV KOMUTLARI :
Register : Bu komut irc üzerinde bir nicki sahiplenmek için kullanılır. Kullanım biçimi “/msg nickserv register şifreniz” biçimindedir.
Identify : Bu komut irc üzerinde kullandığınız nickin size ait olduğunu belirtmek için “/msg nickserv identify şifreniz” biçiminde kullanılır.
Recover : Bu komut hattan düştüğünüzde nickiniz hala kullanımda görünüyorsa ya da nickinizi sizden başka biri kullanıyorsa nicki irc’den atmak için kullanılmaktadır. msg nickserv recover nickiniz şifreniz“.
Kill : Nickinizin sizden başkası tarafından kullanılmamasını sağlar. Eğer biri sizin nickinizle irc’ye bağlanırsa sunucu bir dakika içinde nicki identify etmesini ister bir dakikanın sonunda o kişinin bağlantısını keser. /msg nickserv set kill on/off“
CHANSERV :
Bu bilgisayar kanallardan sorumludur. Yeni bir kanal açmak ya da o kanala yeni aop’lar eklemek için kendilerine başvurmanız gereklidir.
EN ÖNEMLİ CHANSERV KOMUTLARI :
Register : Bir kanalı sahiplenmek için kullanılır. “/msg chanserv register #kanal adı Şifreniz açıklama
Identify : Bir kanalın sahibi olduğunuzu sunucu’a tanıtır. Ve o kanalda founder (en üst yetki seviyesindeki kişi) olursunuz. Dİğer chanserv komutlarını kullanabilmeniz için gerekmektedir. /msg chanserv identify #kanal adı şifreniz
Topiclock : Kanalın topic’ini kimsenin değiştirememesini sağlar./msg chanserv kanal adı set topiclock on/off“
MEMOSERV :
Bu sunucu ise arkadaşlarınıza mesaj bırakmak için kullanılır.
EN ÖNEMLİ MEMOSERV KOMUTLARI :
Send : Mesaj göndermek için kullanılır. “/msg memoserv send nick mesaj
Read : Size gelen mesajları okumak için kullanılır. “/msg memoserv read last/new
List : Size gelen bütün mesajları listeler. “/msg memoserv list”
Del : İstediğiniz bir mesajı siler. /msg memoserv del  ( silmek istediğiniz mesajın numarasıdır.)

pyaky Chat Nedir?
Sesli Sohbet – SesliSohbet nedir? Nereden ve nasıl başlamalıyım? Sohbet edebilmem için neler gerekli? İşte bu ve benzer soruların yanıtına buradan erişebilirsiniz…
Sesli Sohbet yurt dışı ve yurt içindeki kullanıcıların internet üzerinden hicbir ücret ve ek ödeme yapmadan yararlandığı bir iletişim arkadaşlık, dostluk aracı olarak benimsenmektedir. İnsanların sesli konuşmak için genellikle telefon gibi ücretli hizmetleri yoğun biçimde kullandığı günümüzde, sesli sohbet siteleri altarnatif ve zamanın en hoş değerlendirmesi olarak görülebilir.
Örnek vermek gerek görülürse diğer kentde yaşayan bir kullanıcı sesli sohbet siteleri üzerinden akrabaları ile toplu biçimde ya da boş bir sesli sohbet odasında bire bir konuşma ve kameralı bir biçimde sohbet yapabilmektedir. Seslisitem.Com sohbet sitemiz üzerinden sesli sohbete giriş yaparak sitemizde bulunan kullanıcılarla görülmemiş dostluklarla, aşklarla, arkadaşlarla tanışma fırsatı da yakalayabilir, yeni dostlar arkadaşlar edinebilirsiniz. Sesli sohbet sitelerinde “panel” ve “odalar” diye adlandırdığımız bölümler bulunmaktadır. Panel, sohbet için gerekli olan sayfadır, odalar ise panelle birleştigi vakit sesli, kameralı, yazılı bir biçimde sohbet etme imkânını sağlayan araçtır.
İlginç Chat Terimleri
Chat odalarına mı girmeye çalışıyorsun?
Ana sayfadan Chat odalarına giriş yapabilirsin.
Chat nedir ? ne demektir?

ingilizcede: samimi konuşmak, gevezelik etmek, sohbet etmek anlamında olan; sanal dünya denen medyada yapılan, görüntülü, görüntüsüz , sesli,sessiz, ya da bunların değişik kombinasyonlarında yapılabilen ve kilit başlangıç cümlesinin ülkemiz için asl olduğu; irc, mIRC, ICQ, MSN, Skype gibi uygulamalar üzerinden yapılabilecek bir iletişim türü.
Chat nedir ? ne demektir?
Dijital kahvehane, evde kalmışlar hamamı, ileri teknoloji gerilim atma kaynağı, dağ dağa kavuşmaz font fonta kavuşur hesabı…
Chat nedir ? ne demektir?
ingilizce açılımı “Cultural Historical Activity Theory” olan chat kelimesi bu cümlesindeki kelimelerin baş harflerinin bir araya gelmesi ile oluşuyor; Türkçede anlamı “Kültürel tarihsel faaliyet kuramsi”
Chat nedir ? ne demektir? En gizli duyguların paylaşıldığı, en ulaşılmaz ve ulaşılmaz olduğu kadar “büyük” aşkların yaşandığı, maskeli takma isimlerin altında maskesiz korkuların, bastırılmış seçimlerin, korkunç yalanların, en saklı gerçeklerin aktarıldığı, başı sorunlu fantazilerin gerçekleştiği, doyumsuz şehvetlerin doyurulduğu sanal cehennemin aktif kullanıcısı olmak.
İç geçirmek, kahkahalar atmak, ağlamak, gerinip sevgilinin kanadı altına girmek, çarpan yüreğinin üstüne elini koymak, omuzlarından tutup gözlerinin bebeğine bakmak, usul usul okşamak yoktur bu alemde. iki nokta, bir paranteze bakar gülmek-ağlamak. istediğin an bürün canının çektiği kişiliğe. kendini yormadan, ömrünü törpülemeden sohbet et. güzeluna gitmeyene postanı koy, gönlünün çektiğini “özel”e buyur et. duygusal yaralanmalar ağır kan kaybıyla sonuçlanmaz burada. kendi gerçeğini en inanılır yalanlarla koyar insan burda ortaya. yaşlı, çirkin, kısa, kel, yoksul yok. aslında sen var mısın, o da ayrı hikaye.
Chat nedir ? ne demektir?
Ayda en az 2000 tl. harcama yapan ve/ya da hsbc premier card ‘a sahip olan advantage müşterilerine gönderilen life style dergisi
Chat nedir ? ne demektir?
Fransızcada erkek kedi
7 Chat nedir ? ne demektir?
internet üzerinden kendi adiniz değil de bir takim rumuzlar kullanarak diğer insanlarla yapılan konuşmalara adı verilir. rumuz oldukça önemlidir. anlık ileti anında kredi kartı numarası falan sakin ola verilmemelidir. Chat eğlence amaçlı kullanmak mümkün bide is amaçlı kullanmak mümkün. is amaçlı kullanılanlar özel yazışmalardır. orda istiyorsanız sabaha kadar kredi kartı numaralarınızı her şeyinizi verebilirsiniz. rumuz kullanmışsınız kullanmamışsınız bir şey ifade etmez. eğlence amaçlı kullanılanlar yine özel Chat veya genel chat ‘lerdir. oda gerçi aynidir. maksat konuşmaktır yani. zehri at. konuşuyoruz yani. o biçim dedir.
Seslichat Sesli Chat 

Yazar : 0
16 Tem Salı 00:45
514 Görüntüleme


Gönder

Popüler Yorumlar

Avcılar Uydu Avcılar Uyducu Avcılar Uydu Servisi